Pagina 13 ~ ASTRA A DEZAMAGIT LA SEVERIN... DOAR O REMIZA "ALBA"...

ASTRA A DEZAMAGIT LA SEVERIN... DOAR O REMIZA
asdasdas
ASTRA A DEZAMAGIT LA SEVERIN... DOAR O REMIZA ASTRA A DEZAMAGIT LA SEVERIN... DOAR O REMIZA

Iata si cum s-au desfasurat "ostilitatile" in cea de-a doua repriza, relatata live de gsp.ro: "53' Īnceput echilibrat de repriză, cele două echipe paseză mult la mijlocul terenului, dar nu reușesc să pună īn pericol poarta adversă; 60' Iese Tole, intră Thomas; 61' Centrare a lui Tembo, Takayki reia către poartă, slab īnsă; 62' Șut al lui Enache, mingea trece peste poartă; 66' A. Mureșan primește cartonaș galben; 73' Iese Tembo, intră Wiliam; 77' Bărboianu intră īn locul lui Distefano; 80'cBărboianu primește cartonaș galben; 87'cIvanovski intră īn locul locul lui Fatai; 88' Mureșan reia cu capul, Olah respinge de pe linia porții; 90' 3 minute de prelungiri au fost arătate de la margine; 90+3'FLUIER FINAL! CS Severin și Astra remizează īn această seară, scor 0-0". La finalul meciului, jurnalistii de la gsp.ro notau ca Astra era singura echipa care mai putea să pună probleme Stelei īn acest campionat, īnsă după acest egal (0-0), distanţa pīnă la echipa lui Reghecampf este de 12 puncte. "Severinenii au fost mai prezenţi īn joc pe parcursul celor două reprize, īnsă ocaziile importante au aparţinut celor de la Astra. Chiar şi aşa, a fost o diferenţă uriaşă faţă de meciul din Cupa Romāniei, atunci cīnd Astra spulbera CS Severin, scor 5-1", mai scrie gsp.ro.

Data introducerii: 04-03-2013