Pagina 9 ~ ASTRA PIERDE PRIMA RUNDA A „DUBLEI” CU STEAUA

ASTRA PIERDE PRIMA RUNDA A „DUBLEI” CU STEAUA
asdasdas
ASTRA PIERDE PRIMA RUNDA A „DUBLEI” CU STEAUA ASTRA PIERDE PRIMA RUNDA A „DUBLEI” CU STEAUA

Nervi multi si lovituri in prima „runda” a dublei dintre Steaua si Astra, disputata miercuri seara. Nu au lipsit, insa, nici golurile, primul apartinand stelistilor, care au marcat in minutul 14, cand Gardos a trimis o pasa de 50 de metri in partea dreapta, pentru Adi Popa, Junior Morais are prim planul, dar gafeaza si Popa il invinge pe Coman cu un sut din 10 metri – potrivit relatarilor de la fata locului din sport.ro. Prima repriza s-a incheiat cu scorul de 1-0 pentru Steaua, iar 5 minute dupa fluierul de debut al celei de-a doua reprize, Astra a egalat, prin golul lui Budescu, dintr-un sut de la 20 de metri. Din pacate, in minutul 75, Steaua preia din nou conducerea, prin golul lui Gardos, iar dupa inca 7 minute, Piovaccari inscrie cel de-al treilea gol pentru Steaua. Finalul meciului a fost unul „incins”, cu doua cartonasse rosii in doua minute: Pintili (pentru al doilea galben) si De Amorim, pentru un fault in atac. Prima runda a „dublei” Steaua-Astra s-a incheiat, asadar, cu scorul de 3-1 pentru Steaua, Astra sperand acum in revansa de sambata, pe terenul de la Giurgiu.

Data introducerii: 18-12-2013