Pagina 13 ~ ASTRA SE REVANSEAZA, DUPA EGALUL MODEST DE LA SEVERIN : 3-0 CU FC BRASOV

ASTRA SE REVANSEAZA, DUPA EGALUL MODEST DE LA SEVERIN : 3-0 CU FC BRASOV
asdasdas
ASTRA SE REVANSEAZA, DUPA EGALUL MODEST DE LA SEVERIN : 3-0 CU FC BRASOV ASTRA SE REVANSEAZA, DUPA EGALUL MODEST DE LA SEVERIN : 3-0 CU FC BRASOV

Potrivit jurnalistilor de la gsp.ro, Valentin Sinescu are īntreg lotul valid, īn timp ce la oaspeţi I. Popa, Velayos şi Viveiros sīnt incerţi. Un eventual eşec i-ar putea crea mari probleme antrenorului Astrei, al cărui post ar putea fi īn pericol. Pandurii i-ar putea depăşi pe giurgiuveni şi urca pe locul 2 īn cazul unui rezultat pozitiv la Oţelul. Echipe de start: Astra: S. Lung jr. - Măţel, V. Găman, Ben Youssef, Junior Morais - Takayuki, Yahaya - Tembo, Budescu, Distefano - Fatai Rezerve: Gavrilaş, G. Enache, Ivanovski, Ben Djemia, Bărboianu, Bukari, De Amorim FC Braşov: A. Marinescu - Velayos, Oltean, R. Machado, Cr.Ionescu - Ş. Moraru, Mateiu, Tătar, G. Păun - Buga, Batin Rezerve: D. Mutu, Enceanu, Dumbravă, I. Popa, Dias, L. Munteanu, Guclu Arbitru: Cătălin Popa Asistenţi: Vasile Marinescu, Gabriel Stroe Giurgiuvenii au intrat la pauza cu un avantaj de doua goluri pe tabela de marcaj, golurile primei reprize fiind marcate de Budescu, in min. 20 si Takayuki, in minutul 40. Si in repriza a doua giurgiuvenii joaca bine, astfel ca, in minutul 61, Fatai inscrie cel de-al treilea gol al "astralilor".

Data introducerii: 09-03-2013