Pagina 13 ~ PUNCT FINAL PENTRU BASCHETUL GIURGIUVEAN IN DIVIZIA A?

PUNCT FINAL PENTRU BASCHETUL GIURGIUVEAN IN DIVIZIA A?
asdasdas
PUNCT FINAL PENTRU BASCHETUL GIURGIUVEAN IN DIVIZIA A? PUNCT FINAL PENTRU BASCHETUL GIURGIUVEAN IN DIVIZIA A?

Despre ce s-a intamplat vineri seara in sala Chauncey Hardy vorbesc colegii de la giurgiuonline.ro: "Giurgiuvenii au abordat partida de azi cu gandul ca ar putea fi ultima partida desfasurata de echipa actuala in Liga Nationala de Baschet. Este trist ca Giurgiu, “de ziua lui”, sa gazduiasca ultimul joc de prima divizie. Iata evolutia meciului, pe sferturi; 18-19, un prim sfert echilibrat, castigat de oaspeti cu un punct diferenta; 15-10 (33-29), sfertul doi castigat de giurgiuveni, cu o diferenta minima pe tabela, la general, in favoarea gazdelor; 13-21 (46-50), sfert castigat de oaspeti, care au preluat conducerea si la general si au facut ca asupra giurgiuvenilor sa se intinda spectrul infrangerii; 19-25 (65-75), sfert si meci si tur de play-out castigat de timisoreni CSS Giurgiu – BC Timba Timisoara, 65-75, scor final. Asa a fost sa fie! De ziua orasului lor, giurgiuvenii au vazut probabil ultimul meci al echipei locale in prima divizie la baschet. Un drum frumos, un drum cladit cu multa munca, daruire si pasiune, sustinut din tot sufletul de suporteri dar incheiat, din pacate! Sa dea Domnul sa nu fie asa dar semnele aratate prea sunt clare… Sa strigam, totusi, HAI GIURGIU! PS. Daca ar fi sa facem abstractie de toate celelalte probleme si sa ne limitam strict la rezultate, CSS Giurgiu urmeaza sa intalneasca pe Dinamo Bucuresti intr-o serie in care se va decide cine retrogradeaza din prima divizie de baschet."

Data introducerii: 19-04-2013