Pagina 13 ~ REVELATIA SEZONULUI, ASTRA, N-A REUSIT SA TREACA DE CAMPIOANA...

REVELATIA SEZONULUI, ASTRA, N-A REUSIT SA TREACA DE CAMPIOANA...
asdasdas
REVELATIA SEZONULUI, ASTRA, N-A REUSIT SA TREACA DE CAMPIOANA... REVELATIA SEZONULUI, ASTRA, N-A REUSIT SA TREACA DE CAMPIOANA...

Gsp. ro face rezumatul partidei: "Derby-ul finalului de an a īnceput cum nu se poate mai prost pentru giurgiuveni. După ce Rusescu l-a pus la īncercare pe Lung cu o lovitură de cap din 6 metri (6), Cristi Tănase a reuşit să deschidă scorul īn minutul 13, reluīnd īn plasă din 6 metri după o lovitură de colţ. Adi Popa putea face 2-0 cinci minute mai tarziu, dar s-a complicat, deşi scăpase singur cu Lung. Astra n-a reuşit să trimită niciun şut pe spaţiul porţii īn prima repriză, deşi Steaua făcuse deja pasul īnapoi. Sinescu i-a aruncat īn luptă pe Enache şi Tembo, dar singurul moment īn care s-au remarcat giurgiuvenii a fost īn minutul 58. Budescu, proaspăt īnlocuit, a preferat să revină pe teren īn timp ce se īndrepta spre vestiare, pentru a evita bulgării trimişi de galeria Stelei. "Roş-albaştrii" au tremurat īn minutul 61 la şutul lui Bărboianu, dar au reuşit să liniştească apele cu un sfert de oră īnainte de pauză la reuşita lui Prepeliţă. Steaua se duce la 10 puncte de locul doi cu o etapă īnainte de finalul celor 20 de etape ale sezonului programate īn acest an." Echipele de start Steaua: Tătăruşanu - Chipciu, Gardoş, Chiricheş, Latovlevici - Pintilii, Bourceanu - Ad. Popa, Rusescu, Cr. Tănase - Nikolici Rezerve: Stanca, L. Filip, M. Costea, Prepeliţă, Pīrvulescu, Dumitraş, Rocha Astra: Lung Jr. - Bărboianu, Găman, A. Mureşan, Morais - Takayuki, Yahaya - Amorim, Budescu, Distefano - Fatai Rezerve: Gravrilaş, Youssef, Tembo, Enache, Ivanovski, Melinte, Măţel

Data introducerii: 10-12-2012