Pagina 13 ~ VICTORIE "LA PAS" A BASCHETBALISTILOR DE LA CSS

VICTORIE
asdasdas
VICTORIE VICTORIE

Iata si "filmul" meciului, relatat de colegii de la giurgiuonline.net: "CSS Giurgiu a pornit in partida cu CS Dinamo Bucuresti cu un singur gand! Sa castige! Pentru aceasta accentul l-a pus pe o prestatie colectiva, cu iesiri rapide in atac dar si pe o defensiva bine gandita. Desi trec printr-o perioada nu tocmai buna, determinata de recentele accidentari si de faptul ca nu au mai obtinut o victorie de ceva timp, baschetbalistii giurgiuveni au avut incredere in fortele proprii, dorindu-si cu ardoare victoria. Sansa lor era un dozaj corespunzator al efortului si aplicarea unor scheme de joc eficace. Inaintea acestei etape CSS Giurgiu se afla pe locul 12, cu 33 de puncte iar CS Dinamo Bucuresti pe locul 16, cu 26 de puncte. Pe sferturi, scorul a evoluat astfel: 22-15, un prim sfert castigat de giurgiuveni, fara probleme; 22-22 (44-37), un sfert terminat egal, dupa eforturi din partea ambelor echipe; 34-13 (78-50), sfert castigat lejer de giurgiuveni, la o diferenta comoda de puncte, marind diferenta de puncte la general si prevestind victoria finala; 23-12 (101-62), sfert castigat tot de giurgiuveni Si 101-62, meci castigat lejer, am zice, daca nu am fi vazut efortul facut de baietii nostri in teren. Felicitari si pe mai departe, tot asa! Meciul s-a desfasurat in Sala Sporturilor din Giurgiu, cu incepere de la ora 18.00, in prezenta unei galerii care a stiut sa-si incurajeze echipa si care a plecat multumita, de aceasta data, din sala."

Data introducerii: 09-03-2013